Hostel Cores Do Pelo
Denne indkvartering ligger 20 minutters gang fra Forte de Santo Antônio Alem do Carmo og 10 minutters gang fra Campo da Polvora metrostation.
Barra Fyrtårn er mindre end 4 km væk. 10 minutters gåtur vil føre dig til Salvadors centrum. Nærliggende attraktioner inkluderer Sao Francisco Kirke og Kloster i Salvador. Dette hotel ligger 10 minutters gang fra Praca da Se busstationen.
En række restauranter såsom Restaurante do Senac og Uaua tilbyder brasilianske specialiteter, bare 100 meter væk.
- Lokale seværdigheder
- Supermercado Apipema Eireles E3,8 km
- Salvador Marina500 m
- Palacio de Ondina4 km
- The girls monument of Brazil4 km
- Teatro Movimento3,7 km
- Universidade Federal da Bahia3,3 km
- Herbario Alexandre Leal Natural History Museum3,8 km
- San Francisco church300 m
- Unifacs Pa013,2 km
- Lufthavne
- Salvador Lufthavn26 km
På hotellet
General
- Gratis Wi-Fi på offentlige områder
På værelset
- Minibar
- Dagligstue
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset.
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Hostel Cores Do Pelo hotel?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra det Hostel Cores Do Pelo hotel. - ✈
Hvor er den nærmeste lufthavn til et Hostel Cores Do Pelo hotel?
Salvador lufthavn og et Hostel Cores Do Pelo hotel er adskilt af 30 km afstand. - 🕗
Hvornår er udtjekning i Hostel Cores Do Pelo hotel?
Kunder skal tjekke ud fra Hostel Cores Do Pelo hotel ved 12:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i det Hostel Cores Do Pelo hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på det Hostel Cores Do Pelo hotel er 15$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i hotellet?
Hotellet tilbyder Dobbeltværelse Economy, Budget tre mands værelse og Fire mands værelse Economy at vælge imellem.